نگاشته شده توسط: iransat4 | ژانویه 4, 2010

فرستنده‌ی تلویزیونی دویچه وله توسط رژیم جمهوری اسلامی دچار اختلال شده است

ایران ب ب ب به نقل از وبسایت فارسی » دویچه وله » نوشت: به گزارش «اشپیگل»، فرستنده‌ی تلویزیونی دویچه وله که به چند زبان در سراسر جهان برنامه پخش می‌کند، ظاهرا به دلیل ایجاد هدفمند پارازیت توسط رژیم جمهوری اسلامی، دچار اختلال شده است.
برنامه‌های تلویزیون دویچه وله به زبان‌های » آلمانی، انگلیسی، اسپانیایی و عربی » در جهان پخش می‌شوند. ولی به گزارش مجله‌ی آلمانی اشپیگل، پخش این برنامه‌ها از اوایل ماه دسامبر دچار اختلال‌های جدی شده است. علت این امر ایجاد هدفمند پارازیت توسط رژیم دیکتاتوری حاکم بر ایران عنوان شده است.همچنین دولت فرانسه اوایل ماه دسامبر در نامه‌ای از مقامات رژیم جمهوری اسلامی خواسته است که از ایجاد پارازیت خودداری کند. در نامه‌ای که مقامات فرانسوی «آژانس ملی فرکانس» برای وزارت ارتباطات جمهوری اسلامی نوشتند آمده است که در تاریخ ۷ و ۸ دسامبر، امواجی از ایران فرستاده شده که به گونه‌ا‌ی تعمدی مختل‌کننده بوده‌اند.در این رابطه ماهواره‌ هاتبرد فرستنده‌ی «یوتلست» با اختلال روبرو شده است. امواج مختل‌کننده از خاک ایران در حوالی تهران ارسال می‌شوند. این امواج در ماه‌های مه و ژوئن نیز موانعی در پخش برنامه‌ها ایجاد کرده‌اند.
مقامات فرانسوی از دولت جمهوری اسلامی خواسته‌اند که هر چه زودتر گام‌هایی برای رفع این اختلالات بردارد. مسئولان شرکت‌های ماهواره‌ای تلاش می‌کنند با تقویت فرستنده‌های خود، با مانورهای جدید مختل‌کننده از سوی جمهوری اسلامی مقابله کنند. در این رابطه، نشانه‌های دریافت امواج مختل‌کننده نیز تقویت شده‌اند.به گزارش اشپیگل، در جریان پارازیت‌های اخیر، فرستنده‌ی تلویزیونی دویچه وله به زبان عربی نیز با مشکل روبرو شده است. دویچه وله از ماه ژوئن گذشته و پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، بطور منظم از تظاهرات اعتراضی مردم و ناآرامی‌ها در ایران گزارش داده است.
Advertisements

Responses

 1. Mohammad ……سیخونک جانپخش تلویزیون BBC Persian از طریق ماهواره عرب ست یا بدر تقریبا قطعی شدهنکته ای که به درستی در مورد موانع و ساختمانها و مشکلات دریافت ماهواره نایل ست بیان کردید مدنظر مسئولین بخش فنی شبکه BBC Persian قرار گرفته

 2. Mohammad جان،خبر بسيار خوبي بود،اميدوارم كه اين اتفاق بيافته،الان بيشتر از 6-7 ماهه مدادم با شبكه BBC دارم مكاتبه ميكنم ولي متاسفانه هميشه صحبت از كمبود بودجه و محدود بودن منابع ماليشان صحبت مي‏كنند.مجري يكي از برنامه‏هاي VOA هم امشب گفت كه بزودي از چند ماهواره مختلف و با فركانسهاي قوي كه كمتر دچار مشكل بشند شروع به پخش برنامه‏هاي خودشان مي‏كنند.

 3. شخصن معتقدم كشورهاي بزرگ دنيا بايد به اينگونه حركات پليد و به سخره گرفتنهاي جامعه و قوانين جهاني توسط ج.ا، يكبار براي هميشه بصورت قانوني و كاملن هدفمند خاتمه بدهند.اميدوارم اكنون ديگه متوجه شده باشند كه ادامه اين وضعيت نه به نفع خودشان و نه به نفع مردم شجاع ايران است.گرفتاري و سردرگمي فعلي آنها هم نتيجه سكوت و چشمپوشي آنها در برابر اعمال تروريستي و خسارت فراوان چند سال پيش ج.ا به شبكه‏هاي مبارز سياسي فارسي است.زماني كه به NITV يا ديگر شبكه‏هاي سياسي، حمله پارازيتي شد، بيشتر ما و حتا خود من در همين ISN دوستداشتني لب به انتقاد گشوديم كه چرا از مقابل اين ددمنشان فرار ميكنند و فكر چاره نيستند و به تمسخر نام Telstar12 را ماهواره تبعيدي‏ها ناميديم و…ولي حالا با ديدن عجز و ناتواني(و يا شايد هم بده بستانهاي پشت پرده ج.ا با دولتها و كشورهاي بزرگ)فعلي جامعه جهاني در مقابل اين حركات تروريستي ج.ا، تازه خوب متوجه ميشويم كه اين شبكه‏هاي سياسي خصوصي ايراني با آن همه خسارتي كه ديدند و بودجه‏هاي اندك شخصي، چه شاهكاري بودند و هستند كه توانستند هنوز بعد از چندين سال سختي و گرفتاري و كم مهري، پابرجا بمانند و مثل خار توي چشم اين ددمنشان بنشينند.هرچند هنوز انتقادات زيادي نسبت به عملكرد آنها دارم.

 4. سیخونک عزیز درود بر شما.امیدوارم حالتان خوب باشد.سیخونک جان دلم برایتان تنگ شده بود.خوشحالم که دوباره کامنت شما عزیز را در ISN می بینم.با سپاس

 5. دوستان من فكر ميكنم اين قطعي بي بي سي و تا حد كمتري صداي آمريكا يك مقداري شايد با چاشني سياست همراه شده باشه….نمي دونم ولي از زمان دايي جان ناپلئون زياد به اين انگليسيا و دولتاي خارجي خوشبين نيستم…شايد سياست داره ايجاب ميكنه كه الان پخش خبر سنگين اونم تقريبا براي بيشتر مردم نداشته باشن…. البته گفتم شايد!!!

 6. صد در صد با نظر MR,DISH موافقم

 7. درود بر تو ميلاد نازنين ،از محبتي كه نسبت به من داري سپاسگزارم.البته هميشه همراه ISN بودم و خبرها و نظرهاش را دنبال ميكنم و هميشه براي اين مجموعه آرزوي موفقيت و سربلندي ميكنم.هميشه شاد و سلامت باشي.

 8. امشب ساعت 11 با شرکت در برنامه 90 و انتخاب گزینه آخر اتحاد میلیونی سبزها را به رخ صدا و سیما و حکومت بکشیم

 9. آفرین ناشناس عزیز حتما

 10. اصول ساخت کوکتل مولوتف بسيار ساده است. يک بطري شيشه اي, ماده سوختي از قبيل نفت يا بنزين و يک تکه پارچه آغشته به سوخت. بطري را بايد از ماده سوختي پر کرد و در هنگام استفاده يک تکه پارچه را به بنزين آغشته کرد و در سر آن گذاشت و پرتاب کرد. وقتي بطري به زمين اصابت ميکند, ماده سوختي آن به اطراف ميپاشد و محوطه وسيعي را به آتش ميکشد. کوکتل مولوتف را ميتوان براي مدتهاي طولاني نگه داري کرد و از اين نظر سلاح بيخطري به حساب مي آيد. بنزين با شدت و حرارت زيادي ميسوزد اما شعله آن دوام زيادي ندارد و به سرعت فروکش ميکند. در نوع پيشرفته کوکتل مولوتف, به جاي سوخت معمولي, از ناپالم استفاده ميشود. از نظر تئوري ناپالم به ماده غليظي گفته ميشود که خاصيت اشتعال دارد. ناپالم را به روشهاي مختلفي ميتوان درست کرد. (مخلوط به نسبت مساوي) 1 – مخلوط بنزين و روغن موتور 2 – مخلوط بنزين و صابون مايع يا مايع ظرفشويي 3 – مخلوط بنزين و پارافين 4 – مخلوط بنزين و قير 5 – مخلوط بنزين و استايروفوم (يونوليت) کوکتل مولوتف ناپالم با کوکتل مولوتف بنزيني تفاوتي از نظر ساخت ندارد. اما دوام شعله آن بسيار بيشتر است و به علت خاصيت چسبندگي و غلظت زياد ناپالم, خاموش کردن آن بسيار مشکل ميباشد.

 11. برای ساختن ککتول مولوتوف ما به موارد زیر احتیاج داریم:1- بطری آبلیمو 2- پارچه پنبه ای و بلند(منظورم نوعي از پارچه هستش كه زود و خوب بسوزه و در هنگام پرتاب خاموش نشه)3- بنزین به مقدار کافی4- صابون (صابون های خشک مانند صابون های قدیمی نارگیل شرکت گلنار )5- و فندک براي آتيش زدن پارچهروش ساخت :ابتدا تا نصف شیشه آبلیمو را بنزین پر میکنیم بعد پارچه پنبه ای و بلند را طوری که نیمی از آن درون و نیم دیگر بیرون شیشه باشد قرار می دهیم و شروع به رنده کردن صابون بروی آن میکنیم به اندازه ای که به حدود سه تا چهار سانتیمتر روی بنزین صابون بایستد البته فراموش نکنید که قسمت بیرونی پارچه را به بنزین یا ژل آتشزنه آغشته کنید.روش استفاده :برای استفاده کافیست قسمت بیرونی پارچه را آتش زده و ککتل مولوتف را به سمت هدف پرتاب کنید بهترین روش پرتاب، پرتاب آن به فاصله دور و محل تجمع مزدوران است.

 12. گزینه 4 رو حذف کردن !!!!من به همه این پیروزی رو تبریک می گم__________________دوستان شروع شد.گزینه 3 آخرین گزینه است.شروع کنید.

 13. هفته اینده ، دوشنبه 21 دی در مسابقه برنامه نود شرکت میکنیم اما این دفعه پیام خالی میفرستیم تا دوباره اتحاد خود را نشان دهیم……….اطلاع رسانی کنید … رسانه شمایید

 14. دربی 14 بهمن بدون تماشاگر برای نشان دادن قدرت موج سبز

 15. http://www.satnew1.blogfa.comwww.satnew.blogsky.comwww.satnew.persianblog.ir

 16. سلام کسی می دونه چرا طپش قطع شده؟

 17. tapesh ba in ferekanse be estelah ba keyfiyatesh ke akhiran dobare ghodrate tasviresh tanazol karde vala daeman dar hale ghat o vasle..che menati amirghasemi sare mellat gozasht vaseye in ferkansesh!dar zemn sahand jan rtl2 roye ferkanse 11054 hotbird roye air rafte va didar tv shabakeye tazeye khodesh ro az avale febriury roye air mibare..lotfan up farmayid..mamnonhttp://persianbravonews.blogfa.comhttp://persianbravonews.blogspot.com

 18. خاک تو سر طپش…

 19. سهند جان در لينكي كه در كنار صفحه زحمت كشيدي لطفا آدرس بلاگ اسپات مجله پرشين براوو را جايگزين فرماييد.پرشين براوو1 در بلاگفا ديگر آپديت نميشود.ممنون ميشو زحمتشو بكشيدhttp://persianbravonews.blogspot.com

 20. فركانس جديد سيماي آزادي براي آمريكا و كانادا بر روي ماهواره galaxy 1911867vertical220002/3

 21. ادرس چند تا سايت فيلترشكن لطفا بزاريد.

 22. دو بخش مهم به دانش‌نامه «سی‌سی‌جی سیما» با نشانی http://tv.ccgint.net اضافه شدند:■ پخش زنده برخطی■ ویژگی‌های فنی تصویرمن در بنیاد «سی‌سی‌جی» منتظر پیشنهادها و انتقادهای سازنده همه شما عزیزان هستم.با سپاس،توسعه‌دهنده سی‌سی‌جی: وب‌پدر پارسی

 23. ■ پخش زنده تلویزیون «بی‌بی‌سی فارسی»:http://ccgint.net/tv/index.php?content=26&id=16&br=1#set ■ پخش زنده «شبکه خبری فارسی صدای آمریکا»:http://ccgint.net/tv/index.php?content=26&id=1&br=1#setبر روی «سی‌سی‌جی سیما»دانش‌نامه شبکه‌های تلویزیونی جهان به زبان فارسیTV.ccgint.netـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبنیاد ناسودبر «سی‌سی‌جی» به پیشبرد «آزادی»، «دانش» و «دموکراسی» بر روی شبکه جهانی اینترنت کمک می‌کند.http://www.ccgint.org

 24. من W2M رو امشب با قطع و وصل میبینم. نکنه رو این هم پارازیت انداختن ؟؟ لطفا کسانی که W2M دارن اعلام وضعیت کنن.

 25. na man az shirazam safe. kojaye shirazi mali abad?

 26. احتياج خيلي شديد دارم به فيلترشكنآقا ميلاد و بقيه بچه ها ميتونيد برام بزاريد؟؟

 27. سلام دوست من. ممنون از اعلام وضعیتت.نمیدونم پس چرا من با قطع و وصل میگیرم البته جلو دیش یه درخته اما نمیدونم چرا یه هو از دیشب اینجوری شد. قبلش خوب بود.!

 28. بادرودفیلترشکن برای آقای مجتبی:http://t-tunnel.net/با سپاس

 29. بچه ها یه چیزی رو دقت کردین؟که به یک باره ابهت بعضی از ادما و بعضی از شبکه ها شکسته شد؟!!امیر قاسمی با اون همه فیس و افاده و من من کردنش نتونست تلوزیونش رو در هاتبرد نگه داره.!ابهت VOA و BBC هم در هم شکسته شد و نشون دادن خیلی ضعیف و البته سیاست مدار هستن هم شریک دزدن هم رفیق قافله..!!و اما از همه مهمتر ابهت و ابروی خامنه ای و انترینژاد در جهان شکسته شد..!همه اینها کاره خدا و مدیون یکپارچگی مردم ازادیخواه ایران هست..

 30. شهداد جان ممنون ازتولي فيلترشكنه خودش فيلتر شده!!

 31. شاهین جان ماهواره یوتلست دبلیو2ام ما دیشب صاف صاف بود و هیچ مشکلی نداشت.با سپاس

 32. شاهین جان ماهواره یوتلست دبلیو2ام ما دیشب صاف صاف بود و هیچ مشکلی نداشت.با سپاس

 33. مجتبی عزیز:فیلتر شکن های جدید:http://mili300.blogfa.com/http://70.35.25.48/

 34. 2ضد فیلتر جدید که از وبسایت بالاترین پیدا کردم:http://iransecular.co.cc/http://ahmad-jannati.co.cc/

 35. فرکانس جدید پن و آی سی سی 11642H27500

 36. دریافت برنامه های تلویزیون فارسی بی بی سی از ماهواره یوتل ست W3A ——————فرکانس: 10720.75سیمبل ریت : 22000پولاریزاسیون: هوریزنتال یا افقیاف ای سی: 1/2 —————–در این فرکانس همچنین کانال یک . سیمای آزادی نیز دریافت می شوند.——–http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2010/01/100107_bbc_sat_info.shtml

 37. امروز پارازیت شدید بود روی W2M .حالا باز الکی میگن رو این ماهواره نمیتونن پارازیت بندازن.پس اینا چیه؟؟بابا بی بی سی خامنه ای و این پول نفت بیصاحب رو دست کم گرفته.پول داشته باشی اوباما هم واست بندری میرقصه چه برسه به یه پارازیت ساده.!خدا نگهداره حزب الاه و سوریه رو.لابد از اونجا میزنن.

 38. شاهین جان باور کنید هیچ پارازیتی نبوده است.فکر کنم مشکل از دیش شما هست.بازم نمی دانم… ولی تلویزیون کانال یک در ماهواره یوتلست دبلیو2ام امروز هیچ مشکلی نداشت و تصویر صاف صاف بود.با سپاس

 39. ما هم در شيراز w2m رو صاف داريم البته w3 هم خيلي قوي هست و بهتره چون هم كانالاي خارجي هستن روش هم فركانسش مثل w2mافت نميكنه يهو.

 40. دوستان بیایید همه با هم به بی بی سی ایمیل بزنیم و ازشون بخواهیم در نایل ست روی فرکانس 11355 ورتیکال 27500 بروند که العالم و صدای آمریکا روی آن پخش می شوند و به خاطر العالم پارازیت مستقیم روی این فرکانس انداخته نمی شود این فکر خوبیه ما صدای آمریکا را به خوبی می گیریم پس هر چه زود تر به آنها خبر بدیم

 41. برای بی بی سی این فرکانس ها هم خوبه نایل ست فرکانس 11919 هوریزنتال 27500 فرکانس الکوثر و نایل ست فرکانس 10719 ورتیکال 27500 فرکانس پرس تی وی لطفا به آقای صادق صبا اطلاع دهید

 42. شاهین عزیز من از چند نفر پرسیدم بعضی از دوستان مشکل شما را داشتند و بعضی دیگر هیچ مشکلی نداشتند ولی فکر می کنم مشکل از خود ماهواره یوتلست دبلیو2ام است.احتمالش هست این ماهواره بزودی به کارش خاتمه دهد.فکر می کنم به خاطر همین هم تلویزیون های سیاسی روی ماهواره یوتلستW3A رفتند.

 43. این BBC هم با این ماهواره انتخاب کردنش مسخره کرده.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: