نگاشته شده توسط: iransat4 | ژانویه 11, 2010

مقام‌های فرانسوی: ایران باید ارسال پارازیت را متوقف کند

مقام های فرانسوی از مجمع جهانی ارتباطات، موسوم به آی تی یو وابسته به سازمان ملل متحد خواسته اند که دولت ایران را مجاب کند تا جلوی پارازیت هایی که از داخل این کشور بر روی شبکه های تلویزیونی ماهواره ای انداخته می شود، گرفته شود.
رئیس آژانس فرکانس فرانسه گفته است درخواست مداخله مجمع جهانی ارتباطات هفته قبل و پس از درخواستهای مکرر از مقامهای ایران برای اقدام در این زمینه مطرح شد.پخش برنامه های تلویزیون فارسی بی بی سی و چند شبکه دیگر از طریق ماهواره هاتبرد به خاطر پارازیت هایی که از داخل ایران تولید و ارسال می شود متوقف شده است.ارسال گاه و بیگاه پارازیت بر روی شبکه های ماهواره ای، از روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران اوج گرفت. انداختن پارازیت بر روی برنامه ها پس از مرگ آیت الله منتظری در اواخر ماه دسامبر شدت بیشتری گرفت.
فرستادن پارازیت بر روی برنامه تلویزیون فارسی بی بی سی روز یکشنبه، 20 دسامبر آغاز شد و کانال ماهواره ای  روی هاتبرد 6 را هدف قرار داد که مورد استفاده تعدادی از برنامه های تلویزیونی و رادیویی بین المللی بی بی سی به زبان های مختلف و همچنین چند شبکه خبر رسانی دیگر است.با تشدید فرستادن پارازيت بر تلويزيون فارسی بی بی سی، مسئولان ماهواره هاتبرد پخش برنامه های بی بی سی فارسی را قطع کردند.به گفته مسئولان اين ماهواره فرستادن پارازيت باعث شده بود که برنامه های کانال های ديگری که در مجاورت تلويزيون فارسی قرار داشتند با اختلال پخش شود و در نتيجه هاتبرد با فشار اين کانال ها مجبور به قطع برنامه های تلویزیون فارسی شد.دولت حاکم بر ایران نا آرامی های بعد از انتخابات را به گزارش های بی بی سی نسبت داد.
ماهواره نايلست نيز به همين دليل به اقدام مشابهی دست زد و در نتيجه نه تنها پخش کانال بی بی سی بلکه پخش چند شبکه فارسی زبان ديگر هم از اين ماهواره ها قطع شد.پیشتر صادق صبا، رئیس بخش فارسی بی بی سی گفته بود که راه حل بی بی سی در برابر اختلال در برنامه های تلویزیون فارسی، افزایش امکانات ماهواره ای برای تسهیل دسترسی مخاطبان به این برنامه ها خواهد بود.در حال حاضر برنامه های تلویزیون فارسی بی بی سی از طريق ماهواره های تل استار 12، يوتل ست W2M، یوتل ست W3A و وبسايت بی بی سی فارسی قابل دریافت است.
در ماه ژوئن سال جاری، تلویزیون فارسی بی بی سی که پخش برنامه های ویژه انتخابات ریاست جمهوری ایران را آغاز کرده بود هدف تلاش های مشابهی برای اختلال در پخش برنامه ها قرار گرفت.در آن زمان، شرکت ارائه دهنده خدمات ماهواره مورد استفاده بی بی سی تایید کرد که منشا این اختلالات در داخل ایران ردگیری شده است.پیتر هاروکس، مدیر سرویس جهانی بی بی سی گفته بود که این واقعیت که کسانی به خود زحمت پارازیت اندازی بر برنامه های تلویزیون فارسی زبان بی بی سی را می دهند نشان از تاثیرگذاری برنامه های آن در ایران دارد.به گفته  هاروکس، مردم ایران می خواهند از حقایق مربوط به تحولات داخل کشور خود مطلع شوند و می دانند که از طریق بی بی سی می توانند به اخبار بیطرفانه و مستقل دست یابند, ما هم هر آنچه که از دستمان برآید خواهیم کرد تا چنین اخباری را در اختیار آنان قرار دهیم.
صادق صبا نیز یادآور شده است که در پی برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران و واکنش معترضان به نتیجه انتخابات، برنامه های تلویزیون فارسی بی بی سی هدف پارایت اندازی قرار گرفت.
با سپاس از وبسایت BBC Persian
Advertisements

Responses

 1. Mohammad ……آقا یا خانم ناشناسنه عزیزم شبکه هایی مثل بی بی سی و صدای آمریکا نمیتونن از طریق فرکانس شبکه های ایران که بله در ماهواره هاتبرد 12437 هستش برنامه پخش کنندچون این فرکانس 12437 یا ترانسپوندر 87 ماهواره هاتبرد در انحصار کمپانی هست که تحت عنوان IRIB فقط به شبکه های جمهوری اسلامی سرویس میدهاون فرکانس 11355 ماهواره نایل ست هم کمپانی عرب به سفارش سازمانهای اطلاعاتی فعلا در اختیار شبکه های VOA Persian TV و Al alam news گذاشتهاما این شرایط خاصی که ماهواره نایل ست و این کمپانی عرب بنا به سفارش و توصیه سازمانهای اطلاعاتی فعلا مهیا کردند نمیتونه همیشه در همه موارد و در همه جا به کار گرفته بشهالبته همچنان تلاشهایی برای رفتن BBC Persian به ماهواره های نایل ست و عرب ست در جریان هست و امیدوارم هرچه زودتر این تلاشها به نتیجه مثبت برسه در واقع عزیزم همه چیز در کنترل و اختیار سازمانهای اطلاعاتی هست.بهتره که من و شما هم زیاد وارد کنکاش جزئیات قضایا نشیم

 2. دوستان عزيز و همراهان مجله پارسي براوو!به دليل فيلترشدن آدرس بلاگ اسپات پرشين براوو لطفا به آدرس جديد مراجعه نماييد:http://persianbravonews2.blogspot.comكماكان دوستان ميتوانيد با ضد فيلتر به آدرسهاي قبلي نيز مراجعه كنيد..اين مجله در تمامي اين سه آدرس آپديت ميشود.http://persianbravonews2.blogspot.comبا سپاس از سهند گرامي

 3. پیامک سبز ارسال پیامک خالی (اشتباه) به برنامه 90 امروز 21 دی لطفا اطلاع دهید

 4. این ها را از خودم نگفتم،تحقیق کردماز این به بعد به جای واژه ی تازی خلیج بگوییم: "شاخاب" یا "شاخابه" یا "شاخاوه" به جای فارس یا فارسی بگوییم پارس یا پارسیبه جای بین النهرین بگوییم : میان رودانبه جای ماوراءالنهر بگوییم : فرارودبه جای سیحون بگوییم: سیر دریابه جای جیحون بگوییم: آمو دریابه جای دجله بگوییم: تیگرهبه جای دریای عمان بگوییم: دریای پارس

 5. پیامک سبزhttp://mardesabz.mihanblog.com

 6. بچه ها امیدوارم اشتباه کرده باشماما من امشب از دوستان شنیدم کهماهواره W2M که ماهواره ای موقتی بودهامشب تنها فرکانسش یعنی فرکانس 11472که روش 3 کانال فارسی بود رو قطع کرده.گویا قصد داره این ماهواره رو از مدارخارج کنه شرکت یوتلست. امیدوارم درستنباشه!من این جهت رو ندارم اگر اشتباه گفتملطفا سهند عزیز این پست رو حذف کنند.

 7. بله ناشناس عزیز متاسفانه خبر درسته.ترانسپاندر مربوط از روی ایر برداشته شد. ماهواره یوتلست W2M از اول قرار نبود در 3 درجه باشه. قرار بود در 16 درجه به یوتلست W2 بپیونده اما پرتابش با مشکل مواجه شد و سیستم های باتریش نقص پیدا کرد مدتی بلااستفاده در فضا پارک شده بود تا اینکه یوتلست اونو به شبکه های مورد هدف پارازیت قرار گرفته پیشنهاد کرد. اما ظاهرا این مشکلات ادامه پیدا کرده و امروز ترانسپاندر از روی ایر برداشته شد.بی بی سی فارسی هم دیگه بجای این ماهواره یوتلست W3A رو معرفی میکنه.

 8. دوستان همه با همون بخش نظرات من تو پست قبلی که گفتم بی بی سی نمیتونه بیاد رو ماهواره های بزرگ مشکل داشتن و میگن الان صدای آمریکا داره پخش میشه رو عرب ست و نایل ست.من یک سوال دارم از این دوستان بی بی سی کی زده شد صدای آمریکا کی زده شد؟از اولین روز انتخابات تا الان روی بی بی سی پارازیت بوده ولی رو صدای آمریکا خیلی کمتر بوده ودر یه دورهای اصلا نبودهخوب مشخصه که اینا با بی بی سی بیشتر مشکل دارن و دلیلش هم معلومه چون اخبار بی بی سی سریعتر با کیفیت بالاتر و بی بی سی یک برنامه نوبت شما داره که هر شب پخش میشه که از اون طریق مردم با هم هماهنگ میشن خودتون ببینید از زمانی که بی بی سی اومده حمله جمهوری اسلامی به دولت انگلیس چقدر بیشتر شده؟؟؟مقایسه بی بی سی با صدای آمریکا اصلا درست نیست.من هم مثل شما امیدوارم بی بی سی به نایل و عرب و هاتبرد بیاد اما هچنان از این ماهواره W3A هم پخش بشه.

 9. سهند نازنین و دوستان عزیز همه شما می توانید تلویزیون های سیاسی را به راحتی در سراسر ایران و اروپا و خاورمیانه در ماهواره پر قدرت یوتلست دبلیو3آ ببینید.سهند جان یوتلست دبلیو3آ تمام ایران را به راحتی پوشش می دهد و فرکانس تلویزیون های سیاسی روی این ماهواره قوی و خوب است.با سپاس

 10. سهند جان من بعد از مدتها با کلی وقت گرفتن یوتل دبلو ست 2 رو گرفتم وحالا از اونجا رفتن و ما بسیاری دیگه رو مسخره خودشون کردند یوتل دبلو 3 احمقانه ترین جای ممکن است چون بارها شبکه های ایرانی رو اونجا زدن.ضمننا تلویزیون لایو شب خیز روی یورو برد 9 هست وبرنامه پخش میکنه

 11. بردیا جان به تلویزیون های سیاسی ربطی نداره.کمپانی یوتلست به کار ماهواره یوتلست W2M خاتمه داد.بردیا حان اتفاقا به نظر من در حال حاضر ماهواره یوتلست دبلیو3آ ماهواره بسیار خوبی برای پخش تلویزیون های سیاسی است چون به راحتی سراسر ایران و خاورمیانه را پوشش می دهد.گرفتن این ماهواره خیلی خیلی راحت تر از یوتلست دبلیو2ام هست.یوتلستW2M فقط نصف ایران را پوشش میداد ولی یوتلستW3A سراسر ایران را پوشش می دهد و فرکانس تلویزیون های سیاسی روی این ماهواره بسیار قوی است.به نظر من شما هم ماهواره یوتلست W3A را دریافت کنید.

 12. وقت همگي بخير،از ديشب حدود ساعت 11-12(وسط برنامه 90) پخش مجدد BBC از هاتبرد از سر گرفته شد و بايد ديد آيا از امروز ساعت 5عصر مجددا برنامه‏هاي اين شبكه از هاتبرد پخش خواهد شد يا خير؟اميدوارم اين اتفاق بيافته.

 13. نظر بالا مال من بود كه اشتباهن با حساب ديگه اي كه در گوگل دارم فرستادمش.

 14. درضمن دوستاني كه W2M را گرفته بودند كافيه LNBشان را در حالي كه پشت ديش ايستاده‏اند حدود 2-3 سانتيمتر به سمت راست(به سمت LNB هاتبرد)ببرند و نياز به هيچ تغيير خاص ديگه اي هم نداره.با اين روش بسادگي ماهواره قدرتمند W3A را خواهند گرفت.

 15. چرا كامنتهاي من رو تاييد نمي كنيد؟

 16. وبلاگ ایران آزاد خبر توسط رژیم خونخوار جمهوری کثیف اسلامی بار دیگر فیلتر شد.مرگ و ننگ بر رژیم جنایتکار جمهوری کثیف اسلامی در تمامیت و کلیتش

 17. امروز صبح فرکانس تلویزیون های سیاسی در ماهواره یوتلست دبلیو3آ هی قطع و وصل میشد.دلیلش را نمی دانم.

 18. mojtaba جان قسمت نظرات ISN آزاد هست و هر زمانی نظر می گذارید نظرها همان لحظه ثبت می شود.با سپاس—————سیخونک جان وبلاگ شما هم دوباره فیلتر شد.

 19. آپديت تازه در آدرس جديد پرشين براوو ..لطفا ما را در اين آدرس دنبال كنيد.http://persianbravonews2.blogspot.com

 20. ba salam va khasteh nabashid.persian bravo filter shodeh.lotfan adres jadid ra be ma bedid.ba tashakor

 21. امیدوارم بی بی سی امروز از هاتبرد پخش بشه البته با صدا و تصویر

 22. من که نمیزارم چون باید یا رسیور را عوض کنم برای اینکه سوچیر من پر هست ترک نایل ست سایروس هاتبرد یا اینکه یکی از این گزینها را کنسل کنم به جاشW3A را بگیرم رسیور های جدید بهش سویچر یک به هشت می خوره نمی ارزه برای چند کانال این ماهواره را بگیریم

 23. ميلاد عزيز لطفا كن چند تا فيلترشكن بزاريا هر برنامه اي كه ميدوني باهاش ميشه يوتيوب رو ديد ultrasurf رو من نميتونم دانلود كنم.

 24. متاسفانه پارازیت روی یوتلست w3a شروع شده و بی بی سی فارسی مدام قطع و وصل میشه

 25. Mr.Dish جان آدرس جدید وبلاگتان را جایگزین آدرس قبلی در قسمت لینک ها کردم.با سپاس

 26. ba sepas az shoma milad jan..

 27. سلام دوستان.لطفا یه نرم افزار کم حجم و بدون مشکل برای تغییر ipبه من معرفی کنید و بگید که از کجا میتونم دانلودش کنم.ممنون

 28. شبکه پی دی اف از فرکانس جدید10853 هاتبردصدای آمریکا در یوروبرد 3 در فرکانس سه شبکه دیگر فارسی


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: