نگاشته شده توسط: iransat4 | آوریل 3, 2010

سیزده بدر شد! نگاهی بر برنامه های نوروزی سال 89

سیزده بدر شد و همراه با نحسی برنامه های نوروزی امسال… اما اجازه بدید بی انصافی نکرده باشیم چون برخی از شبکه ها کوشیدند تا آنچه در توان دارند اجرا کنند. امسال مردم کمتر راجع به برنامه های نوروزی صحبت می کردند برخلاف هرسال به ندرت دیده می شد کسی جایی از مدل مو یا لباس فلان خواننده در فلان شبکه صحبت کند. شاید نحوه اجرای برنامه ها تکراری بود و یا شاید هم خاطرات تلخ رویدادهای ایران در سال گذشته روی ذهنیت بینندگان تاثیر گذشته بود و باز «شاید» به همین دلیل سریال های شبکه فارسی 1 جای برنامه های نوروزی را در بسیاری از منازل گرفته بود.

بی بی سی و صدای آمریکا که به هاتبرد نرسیده قطع شدند و در یوتلست برنامه های تحویل سال نو داشتند. برنامه تحویل سال نوی بی بی سی نسبت به پارسال زیاد چنگی به دل نمی زد. همان هایی که سال پیش هم بودن از گروه آبجیز تا گروه کیوسک که حرف پشتشان در نیاوریم ظاهرا پارتی بزرگی در بی بی سی فارسی دارند. با این همه باز برنامه های بی بی سی فارسی نسبت به سایر شبکه های فارسی یکی از بهترین برنامه ها بود. صدای آمریکا امسال اولین سالی بود که سعی میکرد برنامه تحویل سال نو ارائه کند چیزی حدود سه ساعت برنامه ای به نام «نوروزیت» که توسط دستندرکاران برنامه «پارازیت» در این شبکه ساخته شده بود. شاید بهترین و مناسب ترین برنامه تحویل سال 89 هم همین برنامه بود. برنامه ای که بیش از تمام شبکه های دیگه هم یک برنامه شاد بود و هم با حال و هوای مردم خسته از حوادث ماه های اخیر همخوانی داشت. حضور و هنرنمایی آوازه خوان سرشناسی چون محسن نامجو برای اولین بار در مقابل دوربین گوشه ای از نوروزیت بود. شاهین نجفی خواننده رپ هم از دیگر چهره هایی بود که در این برنامه هنرنمایی میکرد.
طپش امسال با تاخیر چند روزه بلاخره برنامه های نوروزیش را به هاتبرد رساند. جالب بود اما نه نسبت به سال های گذشته. علیرضا امیرقاسمی بخش زیادی از برنامه های نوروزی طپش صرف نظر از آن میهمانی مفصلش را به هنرنمایی مجریان طپش محدود کرده بود ظاهرا تجربه دوسال پیش و ابراز علاقه بینندگان به» رقص مجریان طپش» را تکرار می کرد و غافل از اینکه «تکرار» یکی از خطرناک ترین عوامل اصلی تغییر کانال توسط فشردن دکمه ریموت کنترل است که زیاد نباید روی آن ریسک کرد.
سایر شبکه های نوروزی هم هر یک سعی کردند کاری که از دستشان برمیاید بکنند .حمید شبخیز هم در این میان با اینکه تعداد بینندگانش طی سال های اخیر بسیار افت داشته، مثل همیشه برنامه های سرگرم کننده بگو و بخند با هنرمندان و لبخوانی ترانه ها داشت. از آن طرف شهرام همایون حال و هوای سنتی به برنامه اش داده بود و گوشه ای از استودیوی بزرگ کانال یک را به این منظور آماده کرده بود. PMC مثل هر سال موزیک ویدیو همراه با تیزر تکراری تبریک سال نو پخش میکرد. Gem هم دستش درد نکرده باشد ناموفق تر از همیشه برنامه نوروزی داشت. تلویزیون پرشیا و خشایار غیاثی دست به دامن برنامه پربیننده Next Persian Star شده بود و از فینال آن رونمایی می کرد. جام جم، اندیشه، و ده ها شبکه فارسی دیگر هم هر یک برای بینندگانشان برنامه اجرا می کردند و باز در این میان فارسی 1 با سریال هایش رقیب جدی برنامه های نوروزی امسال بود و به همین دلیل بود که طلسم شکست و سرانجام ویکتوریا عاقبت به خیر شد و خیال ملتی را برای سال جدید راحت کرد.
در پایان برای اینکه کسی دلگیر نشود ذکر این نکته واجب است که اگر برنامه خوب دیگری از قلم افتاد دلیل بر بدی آن نبود! (باور کنید)

Advertisements

Responses

 1. Mohammad ……من که والا هیچ برنامه و هیچ شبکه خاصی در ایام عید امسال نوروز 1389 توجه منو به خودش جلب نکرد و از هیچ ویژه برنامه و سریالی که مخصوص این ایام بود خوشم نیومدشبکه Farsi 1 رو هم که اصولا دنبال نمی کنم از این سبک برنامه ها و سریالها خوشم نمیاد بیشتر به موزیک و ویدیو کلیپ علاقه دارم کلادر یک محدوده زمانی از ایام عید تصمیم گرفتم خودم دست به کار بشم و بولی بگیرمو لااقل برای سرگرم شدن شخص خودم سریالهای دنباله دار "" ماجراهای میلاد1 و ممد کنتورچی "" رو از طریق ISN روی ایر ببرم که کمی بعدتر از تصمیم خودم منصرف شدم چون با خودم گفتم در این میان ممکنه گروهی بول گرفته فضای دوستانه صمیمانه و زیبایی که جدیدا بین ممد کنتورچی و میلاد1 عزیز شکل گرفته رو به گند بکشندولی کلا خیلی دلم واسه بول گرفتن تنگ شده خیلی وقت هست که زرزر زیادی نکردم نمیدونم چه جوریه دیگه جدیدا زرزرم نمیادنچ نچ یادش بخیر چقدر زر می زدمکاش کانال یک بیاد رو هاتبرد ببینم یه ذره میتونم زر بزنم الان سوژه کم آوردمجدیدترین خبر از صدای آمریکا هم اینه که ماهیهایی که سر سفره هفت سین الناز کیانی اغفالشون کردو بردشون خونش همه رو دیشب سرخ کرده خوردهچیییییشششششششش ای داد بیداد خدا به داد مدیریت صدای آمریکا برسه که ماهی سفره هفت سینشو میده دست الناز کیانیچقدر گفتم …… الناز کیانی خیلی بدجنسو خشنه گول ظاهر مهربونو آرومشو نخورید خیلیم بددهنه نچ نچ یه بار یه چیزایی داشت می گفت قربون کاسب کارای چاله میدونبنده فقط یک پیشنهاد کااااااملا انسان دوستانه و زیبا برای ارتقای سطح کیفی برنامه های صدای آمریکا به ایشون داشتم نمیدونم چرا پرید رووم اینجوری فحشو کشید به سر تا پامهنوز توو فکرم ….. توو فکر یه سقفم …. حساب پس انداز مسکن جوانان ….. آخ ببخشید اون یه چیز دیگست …..نچ امان از دست الناز کیانی ……

 2. مرسی سهند عزیز مطالبت واقعا زیباست …بیشتر از این مقاله ها بنویس.

 3. سهند جان..من هم از مطلب زیبایتان تشکر می‌کنم.

 4. FINEST tv the european turkish music channel on new frq11642hotbirdhttp://persianbravonews2.blogspot.com

 5. محمد جان قلم زیبا و بانمکی داری امیدوارم از این استعداد خدادادی بیشتر استفاده کنی و دیگران را مستفیض کنی . می تونی با راه انداختن یک سایت یا وبلاگ مستقل ، بیش از پیش استعدادت را در زمینه طنز شکوفا کنی .باور کن هواداران زیادی کارت را دنبال خواهند کرد .به امید موفقیتت در این راه

 6. سهند جان.از مطلب زیبایتان تشکر می‌کنم.

 7. 2 خبر جديد:بازگشت بی بی سی فارسی به هاتبرد به زودی:طبق اعلام صادق صبا (رئیس بخش فارسی بی بی سی) این شبکه برای آخرین بار بروی هاتبرد بازمیگردد و اگر دوباره مورد پارازیت قرار گیرند این شبکه به کلی از روی هاتبرد قطع و بروی ماهواره های دیگر قرار میگیرد. این تصمیم بخاطر خواسته ها و تماسهای مکرر مردم ایران با این شبکه است. مشتاقان این شبکه منتظر پخش مجدد این شبکه بینظیر از روز جمعه و در همان فرکانس قبلی(۱۱۱۱۷) بنا به گفته صادق صبا باشند. پخش برنامه های فارسی از شبکه Physique TV در فرکانس 10853 در هاتبردزمان پخش برنامه ها به زبان فارسی سه شنبه و جمعه هر هفته ساعت 21:55 به وقت ایران.

 8. به نظر من برنامه بی.بی.سی فارسی برای تحویل سال از نورازیت متنوع تر و هماهنگ شده تر و با کارگردانی حرفه ای تری کار کرده بود. البته نبودن ابی در استودیو به طور زنده شاید جذابیت برنامه رو تا حدودی کم کرد ولی با اومدن فرامرز اصلانی برنامه حال و هوای خوبی گرفت. معرفی برترین شخصیت های ایرانزمین هم از ویژگی های مثبت این برنامه بود.البته نوروزیت هم با هنر نمایی کامبیز و دوست جوکش باعث میشد که دقایقی رو روی صدای آمریکا سوئیچ کنیم اما در کل کارگردانی نسبتا ضعیفی داشت. برگ برنده ی نوروزیت شاهین نجفی و محسن نامجو بود که به قول کامبیز برای اولین بار در تاریخ بشریت برنامه زنده روی آنتن داشتن.

 9. Mohammad ……مهرداد شوخی میکنی ؟؟:))نه بابا طنز کجا بودهمینجوری گاهی اگه حوصله داشته باشم یه مشت حرف الکی می زنم که به حالو هوای فضا بخورهشما مطمئنا موضوعات مسائل درگیریها و روابط بین دوستان در اینجا و وبلاگ هواداران کانال یک رو دنبال کردی که به این حرفهای من خندیدیو در ضمن اگر شوخی نمی کنی و اینجور حرفها واست خنده دار بوده علت اصلیش شباهتهای فکری-اخلاقی-احساسی و شخصیتی هست که بین من و شما وجود داره وگرنه این سبک حرفها واسه خیلی ها اصلا خنده دار نیست و تازه خیلی هم براشون مسخره و بیخود هست

 10. بچه ها بک خبر خوب بزودی ابراهیم ویکتوری برای رصد به سمنان می آید این کار به دعوت وزارت دفاع صورت گرفته من هم دهوتم می توانیم بزودی این دانشمند بزرگ را در ایران ببینیم

 11. سلامکسی میدونه رنگارنگ رو ایران پخش مسشه هنوز یا نه ؟ اگه هست لطفا ماهواره و فرکانسشو بگین .ممنون.

 12. خدمت R@min گرامی…عزیز دلم..ابراهیم ویکتوری که در شبکه کانال یک و با مسایل سیاسی و دینی خاص خودش اگه بیاد ایران فقط سند قتل خودشو امضا کرده…قوربون شکلت یا خواب دیدی یا شوخیت گرفته ها!

 13. ناشناس رنگارنگ كه روي هاتبرد هست به صورت راديويي:frq:11200pol:versmbl:27500

 14. با سلام و خسته نباشیدلطفا در وبلاگتان این مطلب را ذکر کنید که شبکه 3 ایران قصد دارد سریال جومونگ 2 را با دوبله فارسی بالاخره پخش کند لطفا این مطلب را ذکر کنید تا بازدیدکنندگانتان بدانند .با تشکر .

 15. کیا شما الان خودت رنگارنگو رو همین فرکانس داری؟من که این فرکانسو میدم هیچی نماد . البته کانالهاو رادیوهای دیگه هاتبردو دارم .

 16. پارازیت در مناطق شمالی تهران بیداد میکند….تقریبا گرفتن شبکه های فارسی در بیشتر مناطق روی هاتبرد به صفر رسیده است…جالب اینکه تنها شبکه قابل دریافت فارسی irib میباشد.

 17. بچه ها چجوری میشه تو ایران history و discovery channel را باز کرد؟

 18. چرا وبلاگ مث قبل آپديت نميشه؟

 19. کسی میدونه رنگارنگ الان تو ایران پخش میشه یا نه ؟؟ من همه ماهواره ها و فرکانسهارو بدون پارازیت دارم فقط اینو ندارم. 

 20. << حضور و هنرنمایی آوازه خوان سرشناسی چون محسن نامجو >>سلام آوازه خوان به خواننده ی زن میگن نه مرد…..

 21. وقت همه دوستان عزیز بخیر.. ساسان جان تشکر از دقتت اما نه عزیزم ربطی نداره. برای اطلاع بیشتر می تونید به فرهنگ لغات فارسی مراجعه کنید:http://www.mibosearch.com/search.aspx?page=1&search=%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%87+%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86&btnSearch.x=0&btnSearch.y=0

 22. مجنبی جان یکم مشغله شخصی من اینروزها زیاده ای کاش بتونیم از کمک دوستان دیگه هم اینجا استفاده کنیم. اما چشم سعی می کنم فعالیتم رو بیشتر کنم. البته از نظر خبری که هر خبری بیاد اعلام می کنیم اما از نظر مطالب دیگه از اونجایی که احتیاج به تمرکز و وقت کافی دارند باید شرایطش فراهم باشه.

 23. سهند عزیز با درود.من مدتی هست کمی مریض هستم.امیدوارم بزودی حالم بهتر شود تا همانند گذشته بتوانم با قدرت به شما دوست نازنینم در بروز کردن ISN کمک کنم.مجتبی عزیز سهند نازنین درست میگن.از نظر خبر, هر خبری باشه حتما در ISN اعلام میشه.با سپاس

 24. من راديو رنگارنگ را دارم و خوب هم ميگيره احتما با نام يك كانال ديگه در ليست راديو هاي شما هست روي فركانس 11200 تمام …كانال ها را بگرد ..هستش.

 25. باز شدن موقت پکیچ nova روی کارتهای dvbکانالهای VH1 MTVNational Geographic Channel Travel Channel UKMotors TVEuroSportThe History ChannelPrivate SpicePlayboy TVBoomerang Discovery Channel و…

 26. همانطور كه ناشناس گرامي گفتند پكيج نوا فعلن بازه و علاوه بر كارتهاي DVB با پچ جديد روي ريسيورهاي استارست مدلهاي 4200-5100-5200-5300 6300-7100-7300-550-120-130-150 هم باز و قابل مشاهده است.

 27. ميلاد جان،سلامتي و بهبودي كاملت را آرزومندم و اميدوارم دوباره شاهد فعاليت خوب و مفيد توي ISN و بلاگ خودت باشم.براي همه دوستان و هموطنان عزيزم در هركجاي اين دنيا هستند آرزوي سلامتي و موفقيت مي‏كنم.

 28. پس از رضا كردم رضايي و محمود بنفشه خواه اينك كيومرث ملك مطيعي ديده از جهان بر بست.

 29. سلام دوستان عزیزی که امکان استفاده از صدای آمریکارو ندارنبر روی فرکانس 12226v16300بر روی کانال ibb voa rferl radio 2 بروید اگر صدای فارسی ندارید چند باریدکمهaudio روی کنترل رسیور را بزنید صدا ی آمریکا وصل میشه به همین راحتی (البته همون طور که گفتم فقط صداست)

 30. سیخونک عزیز از شما سپاسگزارم.

 31. جهان خواننده محبوب و مردمي هم از ميان ما رفت…..

 32. جهان خواننده محبوب و مردمي هم از ميان ما رفت…..

 33. پس از رضا كردم رضايي و محمود بنفشه خواه و كيومرث ملك مطيعي ، "جهان "خواننده ایرانی بر اثر سکته مغذی در گذشت .

 34. جهان قشقایی معروف به (جهان) خواننده موسیقی پاپ و یکی از خوش صداترین خوانندگان موسیقی پاپ حدود ساعت ۲۱ شب ۲۲ فروردین به وقت تهران بر اثر سکته قلبی درگذشت.جهان که در سال ۱۹۵۵ به دنیا آمده بود در طول بیش از ۴۰ سال فعالیت هنری خود ترانه های زیبایی را با آن صدای محزون خود خواند و آلبومهای زیبایی را روانه بازار موسیقی کرد.جهان هر چند در غربت از دنیا رفت ولی همیشه به ایران عشق می ورزید …!جهان قشقایی پس از رضا کرم رضایی محمود بنفشه خواه و کیومرث ملک مطیعی چهارمین هنرمندی هست که در سال ۸۹ از دنیا میرودبه امید سلامت خانواده محترم ایشان و باقی هنرمندان این مرز و بوم…===========با عذر خواهی از آپدیت دیرهنگام و این خبر بد…..به امید روزهای بهتر

 35. فرکانس کانال 4 فارسی 10853h275003/6

 36. نمونه هایی از اشارت های علمی قرآن که در قرن 20 کشف شدند!http://thequran.persiangig.com/page14.html

 37. I I I به مناسبت سالروز درگذشت جناب آقای رضا فاضلی گرامی I I I* جناب آقای رضا فاضلی گرامی را هرگز فراموش نخواهیم کرد ** جناب آقای رضا فاضلی عزیز تا همیشه در قلب های ما زنده هست *روانش شاد و یادش گرامی باد ******************آدرس های وبسایت های روشنگری و آگاهی دهنده:www.efshagari5.tkwww.rezafazeli.comwww.rezafazeli.netwww.rezafazeli.infowww.ostadrezafazeli2.blogspot.comhttp://shoubie.persiangig.com/nask/Nask.htm

 38. وای چرا این وبلاگ آپدیت نمیشه . زودتر خوب شو دیگه .


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: